Recenze kočárku Mamas & Papas Ocarro od @denisa_sladkova

Nikdy bych neřekla, jak složitý je výběr kočárku. Před pár měsíci jsem chodila s těhotenským pupkem po veletrhu zaměřeném na dětské zboží a dost nešťastně se zkoušela v tomhle nepoznaném světě matek zorientovat. Kamarád mě varoval, že jeho partnerce sedl až třetí kočárek v řadě. Měl pravdu, skutečně nejde říct, který je nejlepší. Ufff!

Těsně před porodem jsme do kufru auta nakládali Mamas and Papas, model Ocarro. Líbil se mi designově a podle všech popisů i zahraničních recenzí se zdálo, že by to mohl být ten pravý. A taky že je!

Denisa - Ocarro

Je krásný! Fakt je! Elegantní, ale přitom skvěle sedí k mému ležérnímu stylu a rozevlátým vlasům. Korbička v barvě Chestnut se hodí fakt ke všemu, ať už se řítím v keckách Stromovkou nebo si jdeme v neděli sednout někam na jídlo a dortík. Rukojeť z umělé kůže, reflexní proužky na kolečkách, nebo třeba háček na korbičce k zavěšení hračky, všechno tohle posunuje kočárek do vyšších kategorií. A velký koš vespod je návykový, vejde se mi tam objemná kabelka (taky nosíte v kabelce půlku koupelny, žejo?), náhradní oblečení i plíny pro Emilku, bunda pro mě a úplně s klidem i menší nákup. Takže nemusím přemýšlet, co s sebou vzít - beru všechno! :)

Je bytelný a spolehlivý! Jsem sotva padesátikilový drobek a k výtahu v našem domě vede asi deset schodů, které musím při každé procházce s kočárem seskákat a po návratu kočárek zase tahat nahoru. Ocarro je bytelný a nemám sebemenší strach, že by mu tohle zacházení mělo ublížit. Venku zvládá s přehledem kočičí hlavy nebo jízdu po nerovném trávníku, a to i při rychlejší chůzi. Nedávno jsem se vydala do rozkopaného centra Prahy a všechny výmoly jsem s kočárkem objela nebo přeskákala s elegancí sobě vlastní.

Jednoduché ovládání! Pokud jste občas technická blondýna jako já, u Ocarro se fakt bát nemusíte. K jeho složení stačí jedna ruka, takže ve druhé můžete mít dítě, nebo třeba zmrzlinu :) . Emilka je zatím ještě ležák v korbičce, ale během pár týdnů ji vyměníme za sedák, který se dá nasadit po i proti směru jízdy. A když se člověku nechce tahat korba a cestuje autem, s těmi správnými nástavci se ke spodku kočáru dá lehce přicvaknout autosedačka a dítě aspoň zbytečně nevrčí, že s ním pořád někdo manipuluje.

Denisa - Ocarro

Abych nepsala pořád jen o sobě - přítel je o kus vyšší než já a chválí si výsuvnou rukojeť, díky které se u kočáru nemusí hrbit. A nečekaně mě potěšila švagrová, která leta žila v UK, kde pracovala jako au pair a teď už dlouho bydlí v Irsku. Když viděla náš kočárek, smála se, že v obou zmíněných zemích je to ta nejluxusnější značka a kdo chce udělat dojem na okolí, volí Mamas and Papas. To jen tak, kdybyste se náhodou chystali s miminem na cesty do UK a přemýšleli, čím tam v ulicích okouzlovat :-)

Tento kočárek vřele doporučuju všem, kteří mají rádi kvalitu promakanou do posledního detailu, spolehlivost a nadčasový (a přitom ne usedlý) design. Je perfektní do města i do ne příliš drsného terénu, skvěle se s ním manipuluje a vejde se téměř do každého auta. Rozhodně není povrchní chtít od kočárku aby vypadal skvěle, což je díky široké barevné škále dost snadné. A líbit se v něm musí hlavně miminům, ale to je ve vypolstrované korbičce nebo sedáku naprostá samozřejmost.

Mamas and Papas založili před lety italští manželé, kteří sami potřebovali praktický a designový kočár pro své děti. Dnes jsou zavedenou firmou, jejíž produkty milují tisíce rodičů i dětí. A My s Emilkou už k nim patříme taky! :-)

Denisa - Ocarro
Denisa - Ocarro